Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Sohbet Ekranı Nasıl Açılır?

Sohbet Ekranı Nasıl Açılır?

Sohbet Ekranı Nasıl Açılır?

Sohbet Ekranı Nasıl Açılır?  Chat ekranı, kullanıcının alınan ve gönderilen mesajları görüntülemesine izin vermek için bir sohbet uygulaması tarafından kullanılan bir ekrandır. Bu ekran genellikle iki ana alana ayrılır: her kullanıcının gönderdiği mesajları gösteren görünüm bölümü ve kullanıcının oluşturduğu mesajı görüntülemesini sağlayan oturum açma bölümü. Sohbet ekranı, anlık mesajlaşma programları gibi bir sohbet uygulamasının parçası olabilir veya bunun gibi daha büyük bir ekranda olabilir. Bu ekranlar sosyal medya, sohbet platformları veya genel adıyla internet ve iletişimin olduğu her alanda kullanılır.

 

Sohbet Ekranı Açılması

 

Bir sohbet ekranı oluşturmanın ve görüntülemenin birkaç yolu vardır ve bu pencerelerin karmaşıklığı birçok nesil sohbet programını kapsar. Sohbet ekranları için ana amaçlar, iki tane sebepten oluşur. Bu sebeplerden bir tanesi ekran bölümüdür. Bu iki sebepten diğeri ise giriş bölümüdür. Giriş ve ekran bölümü belirlenen bir düzende görüntülenebilir. En çok bilinen veya yaygın olan düzen ise görüntü kısmının büyük ve küçük bir giriş bölümünün üst kısmında olmasıdır.

 

Sohbet Ekranı Özellikleri

 

Herhangi bir sohbet ekranının görüntü kısmı genel itibariyle, sohbet programı veya kullanılan uygulama kullanan insanlar sayesinde bir sebeple gönderilen mesajları göstermektedir. Kullanan insanlar herhangi bir sebeple gönderilen metin veya mesajlar, uygulama tarafından gönderilen fotoğraflar, internet URL’lerini veya uygulama tarafından açılabilen bir veriyi içerebilir. Mesajlar oluşturuldukları an değil, sadece kullanan birey sebebiyle oluşturup göndermesiyle beraber görüntülenebilir. Görüntü bölümüne ek olarak, giriş bölümü genellikle sohbet ekranının çoğu ekran bölümüdür. Bu bölüm, kullanıcının gerçek zamanlı olarak oluşturduğu mesajı görüntüleyebilir. Sohbet programı, kullanıcıların görüntü veya ses dosyası göndermesine izin veriyorsa, genellikle bu bölümde de görünmektedir. Kullanıcılar için görsel avatar görüntüleri, sohbet uygulaması aracılığıyla gönderilen simgelere bağlantılar ve reklamlar dahil olmak üzere diğer alanlar sohbet ekranlarının bir parçası olabilir.

Sohbet Ekranının Değişebilen Ayarları

 

Sohbet ekranı genellikle herhangi bir anlık mesajlaşma uygulamasının önemli bir parçası olsa da, sohbet seçeneğinin başka kullanımları da vardır. Çevrimiçi video oyunları, özellikle çok oyunculu çevrimiçi (MMO) oyunlar, genellikle oyuncular arasında iletişime izin veren sohbet ekranları içerir. Bu ekranlar genellikle özelleştirilebilir ve yalnızca belirli oyunculardan gelen mesajları kabul edecek şekilde değiştirilebilir veya aynı pencerenin ayrı katmanlarında farklı bilgiler sağlamak için birden fazla sekmeye sahip olabilirler. Sosyal ağ sitelerinde ayrıca, kullanıcıların siteyi ziyaret etmeleri için genellikle tarayıcı tabanlı sohbet ekranlarını kullanan ve genellikle bu tür sitelere erişmek için kullanılan anlık mesajlaşma programları bulunur. Bazı program veya uygulamalarda sohbet ekranları ayarlanabilir. Bu ayarlamalar ilki metinlerin boyutlarıdır.

Metinlerin boyutları görmeye isteğine bağlı olarak veya ihtiyaca göre büyültülüp veya küçültülebilmektedir. Bu ayarlardan bir diğeri ise renktir. Yine insanların isteğine veya kullanımına göre renk tercihini yapabilmektedir. Bu ayarların sonuncusu ve en güzeli ise arka planı değiştirebilmektir. Bazı uygulama veya programlarda sohbet ekranının arka planına kullanan insanın tercihine göre bir fotoğraf koyabilme özelliği mevcuttur.

Ottoman 282 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50