Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Seo Metni Nasıl Yazılır?

Seo Metni Nasıl Yazılır?

Seo Metni Nasıl Yazılır?

SEO Metni uyumlu metin yazmak oldukça önemli bir konudur. SEO uyumlu metinler, web sitelerinin Google başta olmak üzere diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan ve siteye organik trafik akmasını sağlayan en önemli konuların başında gelmektedir. Yazılmak istenilen metne dair sektör araştırmasını yapmak, dili düzgün ve özgün şekilde kullanmak, anahtar kelimeleri yeteri kadar kullanıp okuyucu deneyimini arttırmayı amaçlamak gerekir. Semantik açıdan uzak ve yetersiz olan metinler, ziyaretçilerin web sitelerini inceleme sürelerini ciddi oranlarda azaltarak istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır.

 

SEO Metni Uyumlu Metin Yazmanın Kuralları Nelerdir?

 

SEO uyumlu metin yazılırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde belirtilmektedir:

Yazım Kuralları: SEO uyumlu bir metinde olmazsa olmazlardan birisi kullanılan dilin kurallarına uygun olarak içerik üretmektir. Bunun için TDK’ya başvurulması avantaj sağlar ve metnin kalitesini yükseltir.

Anlam Bütünlüğü: Hedef kitlesi tarafından metinlerin ilgi çekici ve faydalı olması için cümleler arasında mantıklı bir anlam bütünlüğü olması gerekmektedir.

Özgün İçerik: Kesinlikle kopyala yapıştır durumundan kaçınılarak metinlerin 0 özgün olması gerekir. Özgün ve kaliteli içerikler, hem metin yazarının değerini arttırır hem de müşterinin memnuniyetini arttırarak diğer çalışmalarda da metin yazarıyla olmak ister.

Anahtar Kelime: Anahtar kelimeler sırf arama motorlarında üst sıralarda yer almak için gereksiz ölçüde kullanılmamalıdır. Kullanıcı deneyimi de gözetilerek %0.5 ile %2 oranında bütün bir metne dağıtılmalıdır.

Uyumlu Metinde Alt Başlık Kullanmak

Seo Metni Nasil Yazilir

Seo Metni Nasıl Yazılır

SEO uyumlu metinde hiçbir alt başlık kullanılmadan sadece ana başlık açıklamaları ile girmek, okuyucunun yazıdan çok çabuk sıkılmasına ve web sitesinden daha yazının başlarındayken ayrılmasına neden olmaktadır. Kullanılacak alt başlıkların, ana başlık etrafında şekillenmesi ve birbiriyle uyumlu bilgiler sunması gerekmektedir. Okuyucunun zihninde konuya dair aydınlatıcı ve merak uyandırıcı bir şekilde hazırlanması önemlidir.

 

SEO Uyumlu Metinde Görsel Kullanmak

 

Sürecin önemli bir diğer konusu ise metne uygun görseller kullanarak okuyucunun zihninde daha etkin bir yer edinmektir. Özellikle blog yazılarında okuyucunun sıkılmaması adına tercih edilmektedir. Her ne kadar yazıya uygun görsel kullanmak yarar sağlasa da asıl dikkat edilmesi gereken nokta, görsel boyutunun ne ölçüde olacağıdır. Görsel boyunu çok büyük yapıp okuyucunun gözlerini yormasından ya da çok küçük yapıp anlamamasından kaçınılmalıdır. Mobil Seo 

Ottoman 269 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50