Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Mobil Seo Nasıl Yapılır?

Mobil Seo Nasıl Yapılır?

Mobil Seo Nasıl Yapılır?

Mobil Seo Web sitelerine mobil cihazlar üzerinden erişimde bulunan ziyaretçilerin, cihaz için optimize edilmiş bir deneyim edinmelerine mobil Seo denilmektedir.

 

Her yıl insanlar mobil cihazlarda ve tabletlerde giderek daha fazla zaman harcıyor, ancak birçok web sitesi hala bunlara uyumlu şekilde tasarlanmıyor. Mobil optimizasyon, mobil ziyaretçileri istemeden geri çevirmediğinizden emin olmak için site tasarımını, site yapısını, sayfa hızını ve daha fazlasını optimize etmeye yardımcı olur.

 

Mobil Seo – Sayfa Hızı

 

Donanım ve bağlantı sorunları nedeniyle, sayfa hızı mobil kullanıcılar için masaüstü kullanıcılarından daha önemlidir. Görüntüleri optimize etmenin ötesinde, kodu küçültmek, tarayıcı ön belleklerinden yararlanmak ve yönlendirmeleri azaltmak gereklidir.

Mobil Seo Nasil Yapilir

Mobil Seo Nasil Yapilir

CSS ve JavaScript

 

Eskiden bazı mobil cihazlar bu öğeleri desteklemiyordu, bu nedenle mobil sitelerin yöneticileri CSS ve JavaScript’i engelledi. Ancak bu artık doğru bir karar değil. GoogleBot, kullanıcıların yaptığı içeriği görüp kategorize edebilmek istiyor.

 

Görüntüleri Optimize Etmek

 

Mobil cihazlar için Seo yapmanın en önemli kısmı görüntülerdir. Resimlerinizin olması gerekenden daha küçük veya büyük olmadığından, dosya biçimlerinin doğru olduklarından (png’ler genellikle 16 renkten daha az olan grafikler için daha iyiyken Jpeg’ler genellikle fotoğraflar için daha iyidir.) ve web için sıkıştırıldıklarından emin olun. Sitenizde sık kullandığınız düğmeler ve simgeler gibi görüntüler için şablon oluşturmak üzere CSS hareketli grafiklerini kullanın. CSS, resimlerinizi tek seferde yüklenen büyük bir görüntüde birleştirir. Bu şekilde sadece istediğiniz bölümleri görüntüler. Bu, kullanıcıların birden çok görüntünün yüklenmesini beklemesine neden olmayarak yükleme süresinden tasarruf ettiğiniz anlamına gelir.

 

Flaş kullanmayın çünkü eklenti, kullanıcınızın telefonunda bulunmayabilir, bu da tüm eğlenceyi kaçıracakları anlamına gelir. Özel efektler oluşturmak istiyorsanız, bunun yerine html5’i kullanın.

Pop-up’ları da kullanmayın, bunları bir mobil cihazda denemek ve kapatmak zor ve sinir bozucu olabilir. Bu durum, siteden hemen ayrılma oranının yüksek olmasına neden olabilir.

 

Başlıkları Optimize Etmek

 

Bir kullanıcı mobil cihaz kullanarak arama yaptığında ekran alanının daraldığını unutmamalısınız. Çalışmanızı sonuç listelerinde göstermek için, başlıklar, URL’ler ve meta açıklamaları tasarlarken olabildiğince özet yapın.

 

Yerel Arama İçin Optimize Etmek

 

Eğer sitenizin bölgesinde ulaşmak istediği bir kitle var ise meta verilerine şehir ve sokak bilgilerinizi dahil etmeniz oldukça işinize yarar.

Ottoman 303 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50