Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Sohbet Yedekleme Nasıl İptal Edilir?

Sohbet Yedekleme Nasıl İptal Edilir?

Sohbet Yedekleme Nasıl İptal Edilir?

Sohbet Yedekleme WhatsApp, insanlar arasındaki iletişimi tamamen yeni bir düzeye taşıdı. Hangi yaştan olursa olsun, dünyanın her yerinden herkesin rahatlıkla kullanabileceği bu uygulama, Arkadaşlarımızla sohbet ve muhabbet edip, yakın çevremize herhangi bir belge veya herhangi bir veri göndermek, internette sesli veya görüntülü sohbet yapmak gibi iletişimi daha kolay ve keyifli hale getiren özellikler sunar. WhatsApp‘ta belirtilen belge, fotoğraf, video gibi belirtilen unsurlar, kişiye iletildiği anda otomatik olarak telefona kaydediliyor. Ancak bazen telefon hafızasında yer açmak, özel mesajları başkalarının görmesini engellemek, telefon değiştirmek gibi durumlarda verilerin silinmesi gerekebilir. Aslında WhatsApp’ta yaptığınız sohbetleri silmek hiç de zor değildir. Sadece dikkat edilip, sırasıyla uygulanacak adımları yapmak gerekir.

Temizlik yaparken sadece uygulamada görünen mesajların değil, kayıtlı sohbetlerin de silinmesini sağlamak önemlidir. Anlık mesajlaşma uygulamasının otomatik yedekleme özelliğini kullanmak istemeyenler WhatsApp yedeklemesini durdurma adımlarını merak edecekler. Artık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, dünyanın en popüleri olduğunu herkese kabul ettirdi. Dünyada kullanan insanlar mesajlarını kaybetmemeleri için otomatik yedekleme yapmalarını sağlayan bir özellik sunuyor. Bu özelliği, bazı kişilerin çok faydalı bulduğu, bazılarının ise kurtulmak istediği bir özellik olarak bulduk.

 

Sohbet Yedekleme Hakkında Bilgiler

 

Mesajları yedeklemek sizi rahatsız ediyorsa, WhatsApp’ın kullanıcılara bu konuda bir seçenek sunduğunu bilmek sizi mutlu edebilir. Yedeklemenin WhatsApp Messenger’da otomatik olarak yapılıp yapılmaması tamamen kullanıcıya bağlıdır. Kullanıcılar isterlerse bu özelliği devre dışı bırakıp geçmişte yapmış oldukları sohbet mesajlarını yedekleme özelliğini iptal edebilirler. Bu durum için gerekli uygulanacak işlemler aşağıda verilmiştir.

Sohbet Yedekleme Nasil Iptal Edilir

Sohbet Yedekleme Nasıl İptal Edilir

Sohbet Yedeklemeyi Durdurma İşlemler Nelerdir ?

 

Sohbet yedekleme işlemleri sırasıyla aşağıda belirtilmiştir.

 

Android İçin Google Drive Yöntemi

 

Android kullanıcıları için izlenmesi gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir.

WhatsApp Messenger’ı açın.

Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunarak Ayarlar’ı açın.

Sohbet yedekleme seçeneğini bulun ve ona dokunun.

Google Drive Yedekle tercihini Asla olarak düzeltin.

Android İçin Yerel Yedekleme Yöntemi

 

Bu adımları uyguladıktan sonra mesajlarınız Drive’a yedeklenmeyecektir. Aynı adımları izleyerek Drive’a yedeklemeyi etkinleştirebilirsiniz. Bir Android akıllı telefon kullanmıyorsanız, Drive ile hiçbir ilginiz yok. Bir iPhone kullanıcısıysanız şu adımları izlemeniz gerekir.

WhatsApp Messenger’ı açın ve ayarlara gidin.

Sohbeti kaydet düğmesine basın.

Otomatik yedekleme tercihini kapatın.

İos İçin Yedekleme Yöntemi

 

WhatsApp otomatik yedekleme özelliğini yeniden etkinleştirmek için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Bu adımların yanı sıra iPhone telefonlar yani, İOS işletim sisteminde WhatsApp yedekleme işlemini kapatıp, kontrol dışı bırakmak için tercih edilebilecek bambaşka bir tercih vardır. Bu tercihi veya bu işlemi gerçekleştirmek için şu adımları izleyin.

Telefonunuzun ayarlar menüsüne tıklayınız.

En üstteki ad bilgisine dokunun.

iCloud tercihine tıklayın.

WhatsApp uygulamasını bulabilmek için ekranı aşağıya doğru indirin.

Yanındaki düğmeye dokunarak iCloud yedeklemesini kapatın.

Bu uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi kesinlikle yedekleme yapmasıdır. Uygulamanın yedekleme yapmasının amacı, ihtiyaç halinde eski mesajlara ulaşmanız gerekebilir. Yedekleme özelliği ile birlikte eski mesajlarınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yedekleme özelliğinizi kapattığınız takdirde, bir daha eski mesajlarınıza ulaşmanız neredeyse imkansızdır. Yedekleme özelliğini kullanıp veya kullanmama konusunda karar verirken dikkat edip, iyi düşünmelidirler.

Ottoman 244 okunma
Cevap bırakın

alt dalga
Aç / Kapat

Yayındaki Dj:   &   Çalan Parça:

Ses 50